Історія школи

Першу церковнопарафіяльну школу в селі Вілії було відкрито у 80-х роках ХІХ століття. Та через бідність до неї ходило мало дітей, а ще менше закінчувало.

1910 р. – тут став навчатися М. Островський і в 1913 р. закінчив з похвальною грамотою.

1916 р. по 1918 р. – в селі вчителювала Наталія Миколаївна Ужвій – видатна українська актриса, голова Українського театрального товариства.

З 1921 р., незважаючи на переважну більшість українського населення школа стала (утраквістичною) пропольського напряму. Відвідували її діти заможних  селян, в середньому одна дитина з п’яти. Українську мову викладали двічі на тиждень Підручники українською мовою в 10 разів коштували дорожче за польські і були недоступними. Вчителювали лише двоє людей, які викладали всі предмети.

Іван Бульбінський (за спеціальністю викладач польської мови) та Карпо Перебийнос (викладач української мови та керівник сільського дитячого хору) .

В кінці 1939 року відкрили 4-річну, потім стала п’ятирічна школа. Навчалися українською мовою.

Під час війни німці спалили стару школу.

З середини 50-х до 1961 року школа була семирічкою. Уроки проводились у семи приміщеннях сільських хат: Семенюк Феодосії, Корнійчука Мефодія, Вербицької Марії, Зарічної Софії, Борисюка Сергія, Стратюка Петра. В 1961 році  школу було реорганізовано у восьмирічку. Діти навчались у старій фанерній будівлі, яка знаходилась на місці теперішньої школи.

Одночасно тут діяла вечірня школа. У 1974 році Вілія прикрасилася новою спорудою. У центрі села виросла красуня-школа. Збудована на честь 70-річчя М. Островського за 2,5 місяці.

Шкільний колектив

/album/fotogaljerjeja-pro-nas/sam-2149-jpg/
/album/fotogaljerjeja-pro-nas/sam-1642-jpg/
/album/fotogaljerjeja-pro-nas/risunok2-jpg2/