Чудодійна ікона

24.01.2013 14:18

 

Пам’ятним для односельчан став 1889 рік, коли в хаті бідної сім'ї появилася ікона Божої Матері "Знамення". Сталося це перед днем Святої Трійці. На місці, де зараз знаходиться капличка, стояла хата на дві половини. Жили в хаті селянин Микола Остапчук і син з невісткою. Жінка, що побачила ікону звали Домна.

      Одного разу їй приснився сон, щоб вона готувалась приймати гостей і білила хату. Свекор був суворою людиною і наказав невістці полоти просо. Пішла невістка полоти просо. Втомившись, вона прилягла відпочити і їй знову приснився сон, що голос з неба їй говорить, щоб вона ішла білити хату. Прийшла жінка додому і стала білити. Як домащувала землю глиною, то надворі вже сутеніло. Але сталося диво. В правому куточку хати появилося якесь сяйво.

        Жінка побачила , що ніби з землі виросла іконка маленька і дві свічки .Злякалася Домна ,впала на коліна і почала молитися .Потім вона голосно заплакала .На плач збіглися люди .Були такі ,що вірили ,але були й такі що не вірили в диво. Іконку поклали на стіл , погасили свічечки .На другий день взяли їх в церкву .Коли рано господарі прокинулись , то побачили, що в хаті знову горіли свічечки і стояла іконка .

         Так повторювалось 3 рази. Занесуть люди все в церкву, а ікона Божої матері знову появляється. Вість про цю появу розійшлася по сусідніх селах. Одні говорили, що це господарі самі приносять іконку з церкви в хату. Тоді місцева влада вирішила це перевірити. Хазяїв виселили з хати, на дверях поставили пломбу і варту. Вранці, коли відкрили двері то знову побачили це диво. Ікона мала велику силу-вона зціляла людей, допомагала калікам, сліпі ставали зрячими.

       Одного дня зібралося дуже багато людей і всі з хресним ходом знесли ікону і свічечки в церкву. На тому місці, де появилась ікона, побудували капличку. У нашому селі на той час була дуже маленька церква, але потім за дохід, який отримали від відвідування каплички, жителі закупили ліс і кругом маленької побудували велику церкву. Це сталося в 1905 році, а з залишків деревини побудували млин.  

       Млин і церква ще й зараз прикрашають наше село і є діючими.

Пошук

Контакт

НВК "Вілійська ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок"